Concordia College Composite Schedule

March 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
25
vs Alma
@ Clermont, Fla.
Final
W, 8-5

vs Hanover
@ Clermont, Fla.
Final
L, 7-0
26
vs Augustana (Ill.)
@ Auburndale, FL
Final - 8 innings
L, 13-3

vs Alma
@ Auburnale, Fla.
Final
L, 14-13

vs Hanover
@ Orlando, Fla.
Final
W, 5-4

vs Eastern
@ Clermont, Fla.
Final
L, 3-2

vs Alverno
@ Clermont, Fla.
Final - 8 innings
L, 5-4

vs Hanover
@ Orlando, Fla.
Final
L, 8-1
27
vs Neumann
@ Auburndale, Fla.
Final
L, 10-3

vs Davenport
@ Orlando, Fla.
Final
L, 8-1

vs Augustana (IL)
@ Orlando, Fla.
Final
L, 8-1

vs Houghton
@ Clermont, FL
Final
W, 5-0

vs Johnson St.
@ Clermont, Fla.
Final - 6 innings
W, 17-5

vs Davenport
@ Orlando, Fla.
Final
L, 6-3

vs Augustana (IL)
@ Orlando, Fla.
Final
L, 9-0
28
vs Rose-Hulman
@ Auburndale, Fla.
Final
W, 9-4

vs Rose-Hulman
@ Orlando, Fla.
Final
L, 8-1

vs Adrian
@ Orlando, Fla.
Final
W, 6-3

vs Rose-Hulman
@ Orlando, Fla.
Final
W, 7-2

vs Adrian
@ Orlando, Fla.
Final
W, 8-1
1
vs Capital
@ Winter Haven, Fla.
Final
L, 3-1

vs Rose-Hulman
@ Clermont, Fla.
Final
L, 4-3

vs Augustana (Ill.)
@ Clearmont, Florida
Final - 5 innings
L, 9-1
2
vs MSOE
@ Auburndale, FL
Final
L, 4-1

vs MSOE
@ Clermont, Fla.
Final
L, 5-3

vs Adrian
@ Clermont, Fla.
Final
L, 5-0
3
vs Gwynedd Mercy
@ Auburndale, Fla.
Final
W, 10-3

vs Gwynedd Mercy
@ Auburndale, Fla.
Final
W, 2-1

at Gust. Adolphus
Final
L, 9-0

vs Northwestern (Minn.)
@ Gustavus
Final
W, 8-1

at Wartburg Qualifier
10:00 AM
NTS

at Gust. Adolphus
Final
L, 9-0

vs Northwestern (Minn.)
@ Gustavus
Final
L, 8-1

at Wartburg Qualifier
10:00 AM
NTS
4
vs DeSales
@ Auburndale, Fla.
Final - 12 innings
L, 8-7

at Bethel (Minn.)
Final
W, 6-3

at Bethel (Minn.)
Final
L, 8-1
5
6
vs Waynesburg
@ Auburndale, Fla.
Final
W, 4-0

vs Waynesburg
@ Auburndale, Fla.
Final
W, 6-3
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Cobber Alumni Meet
3:00 PM
NTS

Cobber Alumni Meet
3:00 PM
NTS
18
Saint Mary's (Minn.)
Final
W, 9-0

Saint Mary's (Minn.)
Final
L, 9-0
19
20
21
vs Bethany Lutheran
@ West St. Paul
Final - 5 innings
W, 11-1

vs Bemidji St.
@ West St. Paul, Minn.
Final
L, 7-2
22
vs Beloit
@ Carol Stream, Ill.
Final
W, 6-3

at Wheaton (Ill.)
Final
W, 8-6

vs Finlandia
@ West St. Paul, Minn.
Final - 9 innings
L, 3-2

vs Bemidji St.
@ West St. Paul, Minn.
Final
L, 7-2
23
vs Dominican (Ill.)
@ Carol Stream, Ill.
Final
L, 2-0
24
25
at NSIC Preview Invite
TBA
12th Place

Macalester
Final
L, 6-3

Macalester
Final
L, 7-2
26
27
28
29
30
31